Задачі для тих, хто служить у ТЦК, регулярно змінюють, оскільки деякі військові не витримують тиску під час вручення повісток. Про це в інтервʼю «Главкому» розповів 25-річний сержант Олександр Порожнюк, який після поранення на фронті служить у Диканському ТЦК на Полтавщині.
«У нас багато хлопців, які повернулися з бойових, отримали контузії, поранення, й деякі не витримують (процесу вручення повісток – «Главком») і просяться перевести їх на інші завдання. Дехто – ті, у кого були такі поранення, що можна отримати інвалідність, – звільняються через ВЛК», – розповів військовий.
Попри те, що в суспільстві побутує думка, нібито в ТЦК служать пристосуванці, які уникають фронту, Порожнюк наголошує: серед його колег багато тих, хто воював. Військовий служив у Решетилівському ТЦК, а зараз в Диканському, і заявляє, що більше половини працівників були на передовій.
«Я можу сказати за свої ТЦК, де я знаю: в основному в нас хлопці, що мають бойовий досвід. Багато молодих хлопців з пораненнями, наприклад, Сашко і бойовий медик Петя воювали у 110-й бригаді в Авдіївці. Є й старші з пораненнями, наприклад, Микола, йому добре за 50, він воював у 72-й», – пригадав сержант.
Водночас військовий зауважив, що у ТЦК служать й ті, які не були на війні, але це в більшості люди з групою інвалідності. «Одиниці не служили раніше, наприклад, програміст у штабі», – уточнив Порожнюк.
Також ветеран підкреслив, що коли він починав службу в ТЦК, на початку 2024-го, ще були добровольці, і було більше тих, хто «спокійно погоджувався їхати в ТЦК», коли вони вручали повістки на вулиці.
Комментарии
0Комментариев нет. Ваш может быть первым.